A FIDIC (Fédération Internationale Des Ingénieurs – Conseils) nevű szervezetet 1913-ban alapította a belga, francia és svájci nemzeti mérnöki szervezet. A mára már közel száz nemzeti mérnöki szervezetet tömörítő nemzetközi federációnak Genfben van a központja.
A FIDIC legismertebb tevékenysége, hogy építési beruházások, projektek kivitelezésében dolgoz ki szerződéses feltételeket. Ennek első megjelenési formája az 1957-ben publikált úgynevezett Vörös Könyv (Red Book) volt. A Vörös Könyvnek és a későbbiek folyamán publikált könyveknek az alapja jogi értelemben az angolszász jog, az angolszász jogi gondolkodás.
Tekintettel a FIDIC növekvő aktivitására, továbbá az egyes nagyberuházások nemzetközi finanszírozására, valamint a globális pénzügyi szervezetek (Világbank, EBRD stb.) támogatására a kontinentális európai jog országaiban is egyre gyakrabban alkalmazzák a FIDIC szerződési feltételeket.
A kontinentális európai jog országaiban, így Magyarországon is időről időre visszatérő kérdés, mennyiben lehet ezen országokban alkalmazni, átvenni a FIDIC rendelkezéseit. Általános értelemben az mondható, hogy például Magyarországon a FIDIC szerződési rendelkezései egy az egyben nem vehetők át, azokat összhangba kell hozni a hatályos magyar építési jog rendelkezéseivel. A konkrét esetekben izgalmas, ugyanakkor rendkívül nehéz jogi feladatról van szó, ugyanis a magyar kógens építési jogszabályok területi hatálya egyértelműen kiterjed a Magyar Köztársaság területén folytatott építőipari kivitelezési tevékenységre.
A jogi szempontból megfelelően összehangolt, FIDIC rendelkezéseket is tartalmazó, építőipari szerződéseknek Magyarországon több szempontból is kiemelt jelentőségük van. E vonatkozásban két szempontra hívnám fel a figyelmet. Egyrészt az építésügyi hatóságok ellenőrzési eljárásainak is egyik fontos alapja a kivitelezési tevékenység alapjául szolgáló szerződések, másrészt jogvita esetén a jogvitát eldöntő szerv is a szerződések, illetve ezek esetlegesen jogellenes rendelkezései esetén a mögöttes kógens jogszabályok alapján dönt a jogvitákban.
1999-től a Deutscher Anwaltverein ingatlan- és építési jogi szekciójának, valamint a nemzetközi építési jogi szakcsoportnak tagja, mint egyedüli nem Németországban bejegyzett ügyvéd. Rendszeresen vesz részt az Európai Unió jogával kapcsolatos tanulmányok elkészítésében, valamint ilyen konferenciákon előadóként.
2010-től a Lengyel Kereskedelmi Kamara mellett működő Nemzetközi Választott Bíróság tagja. 2011-ben a Nemzetközi FIDIC-képzés résztvevőjévé vált. 2016-tól Magyarország képviselője a European Society of Construction Law nemzetközi szakmai szervezetben.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar állandó előadója, oktatója és 2019-től pedig tiszteletbeli tanára.